Kredi Garanti Fonu

ENGLISH

Yönetim Kurulu

Faik Yavuz
Yönetim Kurulu Başkanı

Faik Yavuz

1953 yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğan Faik Yavuz, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Halen Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üye, ICC Başkan Yardımcısı, TEPAV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB ETÜ- Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Recep Biçer
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Recep Biçer

1967 yılında Ankara’da doğdu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1996-1998 yılları arasında Northeastern University (Boston-ABD)’de “İktisat Politikası ve Planlama” dalında Lisansüstü öğrenim gördü. 1994-1996 yıllarında Maliye Bakanlığı’nda “Kamu Mali Yönetimi Projesi”nde çalıştı. 2002-2003 yıllarında Sağlık Bakanı ve Maliye Bakanı Danışmanlığı’nı yürüttü. 2006-2007 yılları arasında, İslam Konferansı Teşkilatı, İslam Ülkeleri İstatistik Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak çalıştı. 2007-2015 tarihleri arasında Milli Piyango İdaresi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 28 Ocak 2015 tarihinden itibaren KOSGEB Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İsmet Gergerli
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

İsmet Gergerli

1969 yılında Adıyaman, Kahta’da doğdu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans yaptı.
Bankacılığa Pamukbank’ta başladı. Kurumsal şubelerde pazarlama ve kredi bölümlerinde görevler aldı. Girişimci Krediler Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2005-2011 yılları arasında Halkbankası’nda Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı, Esnaf ve Küçük İşletmeler Bankacılığı Daire Başkanlığı, KOBİ Pazarlama Daire Başkanlığı, Eğitim Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2015 döneminde ise Halkbankası Ankara 3. Bölge Koordinatörlüğü ve İstanbul 1. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

2008-2011 döneminde Kredi Garanti Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Özer Matlı
Yönetim Kurulu Üyesi

Özer Matlı

1968 yılında Karacabey/Bursa’da doğan Özer Matlı, ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından Matlı Grubu ile Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

Ahmet Karakoç
Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Karakoç

1969 yılında Ankara’da doğdu. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı.

1995 Yılında Maliye Bakanlığı’nda Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak göreve başladı. 2003 yılına kadar Maliye Bakanlığı’nda Denetim Elemanı olarak görev yaptı. 2003 yılından itibaren çalışma hayatına KOSGEB’de devam etmekte olup 2003-2008 yıllarında Muhasebe Müdürü, 2008-2014 yıllarında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2014 yılı mayıs ayından itibaren de KOSGEB Başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli olup iki çocuk babasıdır.

Turgut Gülcihan
Yönetim Kurulu Üyesi

Turgut Gülcihan

1973 Yılında Artvin’in Hopa İlçesinde doğmuştur. Artvin Borçka İmam Hatip Lisesi’nin ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur.

1995 Yılından itibaren özel sermayeli Ticari ve Katılım Bankalarında Müfettiş, Şube Müdürü (Çorum, Trabzon, Kahramanmaraş, Gaziantep) görevleri sonrasında 2007 Yılında Halkbank’ta Ticari Şube Yöneticisi (İstanbul), 2010 Yılında Ticari Pazarlama Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2011 Sonundan itibaren Ziraat Bankası’nda Kobi ve Girişimci Pazarlama Grup Başkanı olarak çalışmasını sürdüren Turgut Gülcihan, 2014 yılından beri aynı bankada Şube Bankacılığı Grup Başkanı olarak görevine devam etmekte olup iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Murat Kulaksız
Yönetim Kurulu Üyesi

Murat Kulaksız

1972 doğumlu olan KULAKSIZ, 1996 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İngilizce İşletme alanında Lisans eğitimini tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1998 yılında ToprakBank A.Ş. Teftiş Kurulu’nda başlamış, 2003-2004 yılları arasında DenizBank A.Ş. Çağlayan, Ayazağa, Maslak Ticari Merkez ve İstanbul Kamu Finansmanı Şube’lerinde görev almıştır. 2007 yılında Ayazağa Şubesi’nde Şube Müdürü olarak atanmış ve sonrasında Maslak Ticari Merkez ve İstanbul Kamu Finansmanı Şube’sinde Şube Müdürü olarak görev almıştır. 2012-2016 yılları arasında Avrupa-2 Bölge Müdürü olarak görevini yürütmüştür. Şubat 2016’da KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan KULAKSIZ evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Mehmet Alper Batur
Yönetim Kurulu Üyesi

Mehmet Alper Batur

2003 yılında Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünü birincilikle bitirdi. Mesleki kariyerine T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak başladı. Hazine Uzmanlık tezini "Bölgesel Finansal Düzenlemelerin (Asya Para Fonu) Uluslararası Finansal Mimarideki Yeri" üzerine yazdı.

2012 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley Haas İşletme Okulu'nda işletme yüksek lisansını başarıyla tamamladı. Dört yılı aşkın bir süre Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Dairesi Başkanı olarak görev yaptıktan sonra, 2016 yılı Kasım ayından itibaren kariyerine Genel Müdür Yardımcısı V. olarak devam etmektedir. Aynı zamanda, Finansal İstikrar Komitesi ve Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu sekretaryalarında görev almaktadır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir.