Türkiye coronavirüs ile mücadelede tek yürek oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, coronavirüs ile mücadele kapsamında 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na  Kredi Garanti Fonu da 1 Milyon TL’lik bağışla katıldı.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli ve beraberindeki heyet, 29-30 Nisan 2019 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleştirilen KOBi Finansmanı Konferansı’na katıldı.

 Bazı basın organlarında yer alan Kredi Garanti Fonu ile ilgili “KGF kefalet protokolleri bugün sonlandırılıyor, yeni kredi başvurusu alınmayacak” başlıklı haber gerçeği yansıtmamakla birlikte KGF kefalet işlemlerine devam etmektedir.

 Finansmanda inovasyon olarak adlandırılan Nefes Kredisi ‘KOBİ DESTEK KREDİSİ’ olarak yeniden hayata geçiyor.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli’yi beraberindeki heyet ile birlikte ziyaret etti.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, KGF'nin 2016 yılının sonunda yeniden yapılandırıldığını belirterek, bu kapsamda reel sektörün uygun vade ve maliyetlerle finansmana erişiminin sağlandığını söyledi.

İşletmelerin daha uygun maliyet ve daha uygun vadelerle finansmana erişimini sağlayan Kredi Garanti Fonu, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile imzalanan son protokolle birlikte 35 Milyar TL’lik yeni kefalet paketini işletmelerin kullanımına açtı.

 

Reel sektörün finansmana erişimini kolaylaştıran Kredi Garanti Fonu; yurt dışından kaynak getirmeye devam ediyor.

 

Geçen yıl KOBİ’lere cansuyu olan Nefes Kredisi Projesi tekrar başlıyor.

 

2017 yılının en önemli ekonomik gelişmelerinden olan Hazine destekli KGF kefaletinde yeni dönem başlıyor.

 

Kredi Garanti Fonu yönetimi yeni işbirlikleri ve görüş alışverişi için Almanya’da bir takım temaslarda bulundu.

 

Kredi Garanti Fonu (KGF) Genel Müdürü İsmet Gergerli bu yıl 8'incisi düzenlenen İstanbul Finans Zirvesi'nde konuştu. Kredi Garanti Fonu'nun sanılanın aksine yeni olmadığını, 1991 yılında kurulmuş 26 yıllık bir kurum olduğunu aktaran Gergerli son dönemde yapılan işlemlerin hacminin artmasıyla daha çok tanınır hale geldiğini kaydetti.