MURAT ZAMAN

Yönetim Kurulu Başkanı

1973 yılında doğan Murat Zaman, İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Sayın Zaman, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Sermaye Piyasaları ve Borsalar alanında yüksek lisansını 2006 yılında tamamladı. Halen aynı anabilim dalında Marmara Üniversitesi’nde doktorasına devam etmekte olup aynı üniversitede bu alanda ders vermektedir.


Meslek hayatına 1998 yılında sermaye piyasalarında başlayan Murat Zaman, varlık yönetimi, hisse senedi piyasası, araştırma ve strateji bölümlerinde fon yöneticisi kimliğiyle çeşitli kademelerde görev almıştır. 2002-2010 yılları arasında Ak Portföy’ de Fon Yönetimi Birimi Hisse Senedi Bölümü’nde fon yöneticisi ve bölüm yöneticisi olarak çalışan Zaman, 2011-2012 yılları arasında EVG Yatırım A.Ş.’ de Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, sonrasında 2012-2019 yılları arasında Halk Portföy Yönetimi A.Ş.’ de Varlık Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak portföy yönetimi kariyerine devam etmiştir. 2019 yılında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ de çeşitli bölümlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve CFO görevinde bulundu. Finansal piyasalar ve finansal araçlar, hem akademik faaliyetleri hem de sahip olduğu uzun süreli iş tecrübesi anlamında Sayın ZAMAN’ın ana odağı olmuş ve icra ettiği çalışmalar bu alanlarda derinlik kazanmıştır. Sayın Zaman 2019 Ağustos ayından bu yana Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

HASAN BASRİ KURT

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

20 Nisan 1978'de Samsun'da doğdu.

Siyaset Bilimci; Uluslararası İlişkiler alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahiptir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde farklı kademelerde yönetici olarak çalıştı.İBB iştiraki olan Sağlık A.Ş. bünyesinde sırasıyla İş Geliştirme Müdürü, Sosyal Hizmetler Projeleri Müdürü ve Proje Koordinasyon Müdürü olarak görev aldı.

Bu süreçte Evde Bakım, Kadın Sağlığı ve Engelliler başlıklarında çeşitli projeler yönetti.

İhtiyaç sahiplerinin doğrudan marketlerden alışveriş yapmasını sağlayan Sosyal Yardım Kuponu projesine liderlik etti.

Bilişim, gıda ve inşaat alanlarında serbest girişimci olarak değişik şirketlerde kurucu ortaklık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 25. ve 26. Dönem, Ak Parti Samsun Milletvekili olarak görev yaptı.

TBMM’de Dışişleri Komisyonu Katip Üyeliğinin yanı sıra Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Milletvekilliği sürecinde, özellikle, Balıkçılık ve Medikal sektörlerine yönelik çalışmalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü iken KOSGEB Başkanlığı'na atandı.

İngilizce bilen Kurt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

MİKAİL HIDIR

Yönetim Kurulu Üyesi

1979 yılında Kepsut/Balıkesir’de doğan Mikail HIDIR, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve bir süre avukatlık yapmıştır. 2003 yılında Vakıfbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlamış, Müfettişlik görevinin ardından sırasıyla Takip Ekipleri Müdürlüğü, Uyum ve Mevzuat İzleme Müdürlüğü, Kredi İzleme ve Takip Başkanlığı ve İç Kontrol Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Güneş Sigorta A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Vakifbank International AG-Viyana’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Danışman olarak görev yapmaktadır.

 

HAKAN ERTÜRK

Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında Ankara’da doğdu, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2006-2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois MBA (Finans) programını başarıyla tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İşletme doktora programını 2018 yılında girişim sermayesi alanında verdiği doktora teziyle başarıyla tamamladı.


İş hayatına 2000 yılı Eylül ayında TCMB’de başladı, kısa süre sonra 2000 yılı Aralık ayında Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavını kazanarak Hazine Müsteşarlığına geçiş yaptı. 2000-2006 yılları arasında Stajyer - Hazine Kontrolörü, 2009 – 2011 yılları arasında İç Denetçi olarak görev yaptı. 2011 yılında Hazine Müsteşarlığı Finansal Araçlar ve Piyasalar Geliştirme Daire Başkanlığına getirildi. 2016 yılında Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü görevine vekâleten atandı. Genel Müdürlükteki görevi süresinde finansmana erişim konusunda birçok yeni finansal aracın ülkemize kazandırılmasında önemli görevler üstlendi. Bireysel katılım sermayesi sisteminin (melek yatırımcılık), girişim sermayesi fonlarının desteklenmesine yönelik fon programlarının (Girişim Sermayesi ve Fonların Fonu), Hazine destekli kredi kefaletinde Portföy Garanti Sistemi’nin, Teminatlı İşlemler ve Merkezi Sicil Sistemi’nin ve Türkiye Yatırım ve Kalkınma Bankası bünyesinde Türkiye Kalkınma Fonu’nun yasal altyapısının oluşturulmasını fiilen yürüttü ve bu programların temel çerçevesinin oluşturulmasını sağladı. Genel Müdürlüğün uhdesinde bulunan görevler kapsamında Kambiyo rejimi düzenlemelerinin yapılması ve bunların yürütülmesini ve finansal istikrar komitesinin çalışmalarını yürüttü. Görevi süresince finansal piyasalarla ilgili bir çok düzenlemeye aktif olarak katkı sağladı. 2019 yılı Ağustos ayından itibaren Avrupa Birliği Programlarının yürütülmesinden sorumlu Merkezi Finans ve İhale Biriminin Başkanlığını yürütmektedir.

Hakan Ertürk, evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

RECEP ALİ ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

01.07.1980 tarihinde İstanbul’da doğan Recep Ali ERDOĞAN, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2002 yılında KOSGEB İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Müdürlüğünde göreve başlamış, 2007-2010 yılları arasında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Performans Müdürlüğünde KOBİ Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2014 yılları arasında sırasıyla Hukuk İşleri Müdürü ve Hizmet İçi Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2014-2016 yılları arasında KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında ve KOBİ Finansman Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 09.06.2017 tarihinden itibaren KOSGEB İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Okul Sporları Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

TEMEL TAYYAR YEŞİL

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Samsun’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de uzman yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. Daha sonra, Türkiye Halkbank A.Ş.’de Krediler ve Proje Değerlendirme bölümlerinde yetkili ve yöneticilik unvanları ile görev yaptı. 2010-2012 yılları arasında Kayseri Ticari Şube Müdürü olarak görevine devam etti. 2012 yılında Ziraat Bankası Girişimci Krediler Tahsis ve Yönetimi Bölüm Başkanı, 2016 yılında Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 18.07.2017 tarihinde Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve halen görevine devam etmektedir.

 

Erkin AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 doğumlu Erkin Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans, Michigan Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden İşletme yüksek lisans (MBA) dereceleri almıştır. ABD'de farklı projelerde İş Geliştirme Mühendisi, Proje Mühendisi ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 yılında İstanbul'da McKinsey&Company'de çalışmaya başlayan Aydın, Türkiye ve dünyanın önde gelen finans kurumlarına strateji, pazarlama, şirket birleşmeleri gibi konularda danışmanlık yapmıştır. 2008 yılında Finansbank A.Ş'de Konut ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Grup Yöneticisi olarak işe başlamıştır. 2010 Şubat itibarıyla Perakende Pazarlama Koordinatörü, 2011 Mayıs itibarıyla da Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Farklı sorumluluklarını takiben Erkin Aydın, 2017 Eylül itibarıyla Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

KASIM AKDENİZ

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında İzmir’de doğan Kasım Akdeniz, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Kariyerine 1987 yılında Yapı ve Kredi Bankası Teftiş Kurulu’nda başlayan Akdeniz, 1996-2011 yılları arasında kredi ürünlerinin ve süreçlerinin oluşturulması, kredi tahsis ve izleme sistemlerinin kurulması ve işletilmesi, kredi politikalarının oluşturulması ve uyum alanları başta olmak üzere müdür, direktör ve grup başkanı kademelerinde yönetim sorumlulukları almıştır. Bu süre içerisinde TBB nezdindeki Bankacılık Yasası ve alt yönetmeliklerinin hazırlanmasına ilişkin çalışma gruplarında, KKB Kurumsal Büro Kurulması Çalışma Grubu, Krediler Üzerindeki Aracılık Maliyetleri Çalışma Grubu ve Kredi ve Karşılıklar Çalışma Grubu’nda üyelik, Kredi Garanti Fonu (KGF) Çalışma Grubu ve Risk Merkezi Çalışma Grubu’nda başkanlık görevlerini üstlenmiştir.


Akdeniz, 2007 yılında KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, 2005 - 2011 yılları arasında da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Ekim 2011’de KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Kasım Akdeniz, Mart 2020 tarihine kadar bu görevini icra etmiştir. Bu tarih itibariyle Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine başlayan Akdeniz, evli ve bir çocuk babasıdır.