FAİK YAVUZ

Yönetim Kurulu Başkanı

1953 yılında Ankara Şereflikoçhisar’da doğan Faik Yavuz, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Halen Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üye, ICC Başkan Yardımcısı, TEPAV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB ETÜ- Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

 

CEVAHİR UZKURT

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1973 yılında  Niğde’de doğan Cevahir Uzkurt, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nden mezun olup 1997 yılında ise İstanbul Üniversitesi Sosyal Siyaset Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim  Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1996-2000 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Uzkurt, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2000-2003 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 2009-2011 yılları arasında Doç. Dr. ünvanı ile görev yapmıştır. 2011-2012 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Doç. Dr. ünvanı ile görev yapan Uzkurt, 2015-2016 yılları arasında ise Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde Prof. Dr. ünvanını almıştır.

31 Ocak 2012’de bürokraside göreve başlayan UZKURT, sırasıyla; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü (2012-2015), aynı bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı (2015-2018) olarak görev almıştır. Ayrıca TÜBİTAK Bilim Kurulu üyeliği (2014-2018), TPE Danışma Kurulu üyeliği (2013-2018) ve Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu (2015-2017) üyeliği yapmıştır.

Uzkurt, 7 Haziran 2017 tarihinden itibaren KOSGEB Başkanlığı, 2017 yılından bu yana Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmakta olup ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi ve kitapları yayımlanmıştır.

 

 

İSMET GERGERLİ

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. Bankacılığa Pamukbank’ta başladı. Kurumsal şubelerde pazarlama ve kredi bölümlerinde görevler aldı. Girişimci Krediler Bölüm Müdürlüğü yaptı. 2005-2011 yılları arasında Halkbankası’nda Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı, Esnaf ve Küçük İşletmeler Bankacılığı Daire Başkanlığı, KOBİ Pazarlama Daire Başkanlığı, Eğitim Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011-2015 döneminde ise Halkbankası Ankara 3. Bölge Koordinatörlüğü ve İstanbul 1. Bölge Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. 2008-2011 döneminde Kredi Garanti Fonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

 

MUSTAFA DERYAL

Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Burdur-Bucak doğumlu olan Mustafa Deryal ilk ve orta öğrenimini Bucak’ta tamamladıktan sonra 1986 yılında üniversiteden mezun olmuştur. 1987 yılında inşaat boyaları toptancılığına başlayan Deryal, Kardelen Boya ve Kimya Sanayi firmasıyla 1996’dan inşaat ve sanayi boyaları imalatı yapmaktadır.
Milli Prodüktivite Merkezi’nin (MPM) 43. Genel Kurulu’nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 44. 45. ve 46.  Genel Kurul’da ise Başkan Vekilliği’ne seçilmiş olup son olarak MPM Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca Ankara Ticaret Odası (ATO) Boya ve Kimya Komitesi’nde beş dönemdir sektör temsilcisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bu süreçte meclis üyeliği ile beraber ATO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2018 yılında yapılan ATO seçimlerinde de ATO Meclis Başkanı olarak seçilmiş olup halen bu görevine devam etmektedir.

 

 

RECEP ALİ ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi

01.07.1980 tarihinde İstanbul’da doğan Recep Ali ERDOĞAN, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, ayrıca İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.

2002 yılında KOSGEB İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Müdürlüğünde göreve başlamış, 2007-2010 yılları arasında Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bütçe ve Performans Müdürlüğünde KOBİ Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2010-2014 yılları arasında sırasıyla Hukuk İşleri Müdürü ve Hizmet İçi Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2014-2016 yılları arasında KOSGEB İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında ve KOBİ Finansman Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı olarak görev yapmış olup, 09.06.2017 tarihinden itibaren KOSGEB İdaresi Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Ayrıca, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık görevini yürütmekte olup, Okul Sporları Federasyonu’nda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

MİKAİL HIDIR

Yönetim Kurulu Üyesi

1979 yılında Kepsut/Balıkesir’de doğan Mikail HIDIR, 2000 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve bir süre avukatlık yapmıştır. 2003 yılında Vakıfbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlamış, Müfettişlik görevinin ardından sırasıyla Takip Ekipleri Müdürlüğü, Uyum ve Mevzuat İzleme Müdürlüğü, Kredi İzleme ve Takip Başkanlığı ve İç Kontrol Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Güneş Sigorta A.Ş.’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Vakifbank International AG-Viyana’da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Danışman olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

TEMEL TAYYAR YEŞİL

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Samsun’da doğdu. Erciyes Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında Pamukbank T.A.Ş.’de uzman yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başladı. Daha sonra, Türkiye Halkbank A.Ş.’de Krediler ve Proje Değerlendirme bölümlerinde yetkili ve yöneticilik unvanları ile görev yaptı. 2010-2012 yılları arasında Kayseri Ticari Şube Müdürü olarak görevine devam etti. 2012 yılında Ziraat Bankası Girişimci Krediler Tahsis ve Yönetimi Bölüm Başkanı, 2016 yılında Bölge Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 18.07.2017 tarihinde Ziraat Katılım Bankası A.Ş. Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı ve halen görevine devam etmektedir.

 

 

 

ERKİN AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 doğumlu Erkin Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans, Michigan Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden İşletme yüksek lisans (MBA) dereceleri almıştır. ABD'de farklı projelerde İş Geliştirme Mühendisi, Proje Mühendisi ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 yılında İstanbul'da McKinsey&Company'de çalışmaya başlayan Aydın, Türkiye ve dünyanın önde gelen finans kurumlarına strateji, pazarlama, şirket birleşmeleri gibi konularda danışmanlık yapmıştır. 2008 yılında Finansbank A.Ş'de Konut ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Grup Yöneticisi olarak işe başlamıştır. 2010 Şubat itibarıyla Perakende Pazarlama Koordinatörü, 2011 Mayıs itibarıyla da Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Farklı sorumluluklarını takiben Erkin Aydın, 2017 Eylül itibarıyla Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

 

 

ASİLHAN ARSLAN

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Asilhan Arslan, ilk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamlamıştır. 1998 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Arslan, Tarsus, Adana, Gaziantep Otoyol Projesi, Ankara Pozantı Otoyol Projesi, Korad Sahil Yolu projeleri olmak üzere Türkiye ve Dünya çapında birçok projede yöneticilik yapmıştır. 1 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen seçimle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Arslan, TOBB’u temsilen ICC Milletlerarası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyeliği, Türkçe konuşan 6 ülkenin oluşturduğu (Türk Keneşi) Türk Ticaret Odaları Konsey Üyeliği, Projima A.Ş. ve Alacakaya Mermer A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra 30’un üzerinde ülke ile aktif ticarete devam eden Arslanlı Alçı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğü, SUHA (Savunma Uzay ve Havacılık) Kümelenme Derneği Başkanlığı, (EMMAD) Elazığ Mermerciler ve Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurul Üyeliği görevlerine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Asilhan Arslan evli ve 2 çocuk babasıdır.