Türkiye coronavirüs ile mücadelede tek yürek oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, coronavirüs ile mücadele kapsamında 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na  Kredi Garanti Fonu da 1 Milyon TL’lik bağışla katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında “Milli Dayanışma Kampanyası” adı altında bir bağış kampanyası başlatıldığını duyurdu. Kampanyanın amacının yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlara ilave destek sağlamak olduğunu belirten Erdoğan, kampanya kapsamında gelen bağışların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü üzerinden dağıtılacağını belirtti.

Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve Bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı.

İş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından da yoğun destek gören kampanyaya bir bağış da Kredi Garanti Fonu’ndan geldi. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında yeni destekler başlatan KGF, Milli Dayanışma Kampanyası’na da 1 Milyon TL bağışladı.